لندن، بریتانیا – برندهای بهداشت دهان شرکت یونیلیور، که شامل برندهای سیگنال، پپسودانت و کلوزآپ می‌شوند، برنامه‌های خود برای تغییر تویوب خمیردندان تمامی گستره محصولات خود در سراسر جهان را تا سال ۲۰۲۵ اعلام کردند.

پس از چهار سال تلاش برای تولید این محصولات، تویوب‌های قابل‌بازیافت، در دو بخش از بزرگترین بازار محصولات بهداشت دهان شرکت یونیلیور در ماه‌های آینده‌ سال جاری عرضه خواهند شد:  فرانسه و هند.

این محصول اولین بار در کشور فرانسه و توسط برند پیشروی بهداشت دهان، سیگنال عرضه خواهد شد. تویوب‌های جدید در بزرگترین گستره محصولات به نام Integral 8 که بیش از یک‌سوم (٪۳۵( گستره محصولات خمیر دندان شرکت یونیلیور در این کشور را در بر می‌گیرد، عرضه خواهند شد.

معمولا، تویوب بیشتر خمیردندان‌ها از ترکیب پلاستیک و آلمینیوم  ساخته می‌شوند، که این امر موجب انعطاف‌پذیری بسته‌بندی می‌شود، اما از سوی‌دیگر بازیافت بسته‌بندی را بسیار دشوار می‌سازد. تویوب‌های جدید بجای استفاده از آلمینیوم، از پلی‌اتیلین با تراکم بالا (HDPE) ساخته می‌شوند، که قابلیت بازیافت بالایی دارند.

همچنین این ماده نازک‌ترین نوع پلاستیک بکار رفته به قطر ۲۲۰ میکرون در بازار محصولات خمیردندان محسوب می‌شود. این امر به کاهش میزان پلاستیک مورد نیاز برای تولید تویوب خمیردندان کمک می‌کند. برای ایجاد تغییرات بیشتر در این صنعت، اطلاعات لازم برای این نوآوری در اختیار شرکت‌های دیگر هم قرار خواهد گرفت.

سمیر سینگ، معاونت اجرایی گستره محصولات بهداشت دهان و Global Skin Cleansing در این راستا می‌گوید: «آلودگی پلاستیک، بدون شک یکی از بزرگترین چالش‌های زیست‌محیطی زمان ما محسوب می‌شود و هر روزه شاهد اثرات آن در کره‌زمین، که شامل دفن سالانه میلیاردها تیوب‌خمیر دندان در محل دفن زباله می‌شود، هستیم. به همین دلیل من به این نوآوری در صنعت بسته‌بندی افتخار می‌کنم. این نوآوری باعث تغییر کامل گستره محصولات خمیردندان و استفاده از تویوب‌های قابل بازیافت تا سال ۲۰۲۵ می‌شود. برای رسیدن به این نقطه، تلاش‌های بسیاری انجام دادیم و با چالش‌های فراوانی روبرو بوده‌ایم، اما امیدواریم این نوآوری و تغییرات، به ایجاد تغییرات عمده در این صنعت ختم بشود.»

مؤسسه RecyClass که استانداردهای بازیافت را در اروپا و لابراتوارهای موجود در آسیا و آمریکای شمالی، تعیین می‌کند، طراحی این تویوب را مورد تایید قرار داده است. مطابقت با معیارهای سخت‌گیرانه این مؤسسه، به معنی آن است که تویوب‌های جدید می‌توانند مطابق با استاندارد بازیافت HDPE، بازیافت شوند.

مشارکت برای ایجاد نوآوری

برندهای بهداشت دهان شرکت یونیلیور، با چندین تولیدکننده جهانی بسته‌بندی که شامل شرکت‌های EPL (با نام‌ پیشین Essel Propack)، Amcor، Huhtamaki و  Dai Nippon Indonesia می‌شوند، همکاری کردند.

علاوه‌براین، متخصصان طعم و فرمولاسیون شرکت یونیلیور، نقش بسزایی در فرآیند آزمایش و تضمین ویژگی‌های محافظتی این تیویب‌ها در حفظ کیفیت و طعم این محصول داشتند.

بابو چریان، مدیر تحقیق و توسعه شرکت یونیلیور در بخش بسته‌بندی محصولات بهداشت دهان در این راستا می‌گوید: «تویو‌ب‌های قابل بازیافت، پیشرفت و نوآوری چشمگیری در صنعت بسته‌بندی ما محسوب می‌شود و علاوه‌براین، این نوآوری می‌تواند کل صنعت بهداشت دهان را متحول کند. در کنار هم و با حضور شرکای تولیدکننده، ما اطلاعات لازم برای بهره‌گیری از این طراحی را در اختیار تولیدکنندگان علاقه‌مند به شتاب‌بخشیدن به ایجاد تغییرات در این صنعت، قرار می‌دهیم.»

الن کانر، معاونت شرکت  EPL (با نام پیشین Essel Propack) در اروپا، می‌گوید: «زمانی که از پایدار ساختن محصولات بهداشت دهان سخن به میان می‌آید، تولید محصول قابل‌بازیافت،‌بدون افزودن پلاستیک اضافی به تویوب بسیار چالش‌برانگیر است.

شرکت EPL یکی از رهبران جهانی پیشرو در زمینه تامین تویوب خمیردندان است و از حمایت‌های خود و مشارکت در این نوآوری چشمگیر که تحول عظیمی در صنعت بهداشت دهان و گامی بزرگ در راستای کاهش پسماند پلاستیک محسوب می‌شود، خرسند است. این تحولات باعث می‌شود مصرف‌کنندگان آلودگی کمتری در کره‌زمین ایجاد کنند.  با توجه به ابعاد و توانایی‌های شرکت یونیلیور، تعهد این شرکت در راستای تغییر صد درصدی گستره محصولات خمیردندان خود تا سال ۲۰۲۵، بدون شک شرکت‌های دیگر را به انجام چنین اقداماتی ترغیب می‌کند.

برای ایجاد تغییرات بیشتر در صنعت مدیریت پسماند، شرکت یونیلیور با دیگر سازمان‌های جهانی بازیافت برای تضمین جمع‌آوری و بازیافت تویوب‌های جدید،‌ همکاری می‌کند. چنین اقداماتی در کشور فرانسه، که مصرف‌کنندگان می‌توانند تویوب‌های جدید را برای جمع‌آوری و بازیافت در سطل بازیافت خانه خود قرار دهند نیز انجام می‌شود.

این تنها آغاز اقدامات شرکت یونیلیور در زمینه بهداشت دهان است. برندهایی مانند سیگنال نیز به دنبال استفاده بیشتر از پلاستیک بازیافتی PCR در تویوب‌های قابل بازیافت خود تا سال ۲۰۲۲ در فرانسه و دیگر بازارهای اروپایی هستند. این اقدامات به‌طرز چشمگیری میزان مصرف پلاستیک خام را کاهش می‌دهد و از تلاش‌ها برای حرکت به سمت اقتصاد چرخشی حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، این نوآوری به تعهدات شرکت یونیلیور برای تضمین قابلیت استفاده مجدد، بازیافت و کمپوست ٪۱۰۰ از بسته‌بندی‌های پلاستیکی خود و هدف این شرکت برای جمع‌آوری و فرآوری میزان بیشتری از پلاستیک نسبت به محصولات فروخته شده، کمک می‌کند.

اقدامات رفع مسئولیت

در مکان و زمان مربوطه، این فعالیت‌ها مورد مشورت‌ و تاییدیه لازم قرار خواهند گرفت.

بر اساس اصلاحیه اقدامات قانونی ضمانت شخصی ایالات متحده در سال ،۱۹۹۵ این بیانیه ممکن است حاوی گذاره‌هایی مربوط به آینده باشند. کلماتی مانند «خواهد، با هدف، به دنبال، انتظار می رود، پیش‌بینی می‌شود، به قصد، نظر دارد، باور دارد، چشم‌انداز، دیدگاه، یا نوع افعال منفی این واژه و دیگر اصطلاحات مشابه که مربوط به فعالیت‌های آینده یا نتایج آن و نوع منفی افعال است، که به منظور مشخص شدن چنین گذاره‌هایی که مربوط به آینده است،‌ استفاده می‌شوند. این گذاره‌های مربوط به آینده بر اساس انتطارات و فرضیه‌های فعلی درباره توسعه‌های پیش‌بینی‌شده و عوامل دیگری که گروه یونیلیور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تنظیم شده‌اند. این گذاره‌ها نه حقایق تاریخی هستند و نه ضمانت اجرایی در زمان آینده دارند.

از آنجایی که این گذاره‌های مربوط به آینده شامل ریسک و عدم قطعیت می‌شوند، عوامل مهمی وجود دارند که می‌توانند باعث شوند نتایج حقیقی نسبت به آنچه از این گذاره‌ها برداشت‌ می‌شود یا توضیح داده شده است،‌ از نظر حقایق متفاوت باشد.

در بین ریسک‌ها و عدم‌قطعیت‌های دیگر، حقایق و عوامل اصولی دیگری که می‌توانند باعث شوند تا نتایج حقیقی از نظر محتوا متفاوت باشند، در قسمت زیر تشریح شده‌اند:

عدم مطابقت برندهای جهانی یونیلیور با سلیقه مصرف‌کنندگان، توانایی یونیلیور در نوآوری و ویژگی رقابتی آن، گزینه‌های یونیلیور برای سرمایه‌گذاری در مدیریت گستره کالاها، توانایی در یافتن راهکارهای پایدار برای بسته‌بندی پلاستیک؛ تغییرات روابط با مشتریان یا کاهش آن، استخدام و تعدیل نیروهای مستعد، اختلال در زنجیره تامین و توزیع ما، افزایش یا نوسان هزنیه مواد خام و کالاها، تولید محصولات ایمن و باکیفیت، زیرساخت IT ایمن و مورد اطمینان، انجام موفقیت‌آمیز خریدها، فروش و پروژه انتقال کسب‌وکارها. ریسک‌های سیاسی و اقتصادی و فجایع طبیعی، ریسک‌های مالی، شکست در برآورده کردن استانداردهای اخلاقی و قوانین مدیریتی، مالیات و امور حقوقی. برخی از این موارد به‌دنبال پیامدهای همه‌گیری کووید-۱۹ افزایش یافته‌اند.

این گذاره‌های مربوط‌ به آینده، تنها به تاریخ همان بیانیه مربوط می‌شود. جز در مواردی که توسط قوانین یا مقررات تعیین شده است، گروه واضحا هرگونه تعهد یا مسئولیت در قبال انتشار عمومی هر نوع به‌روزرسانی یا بازبینی در گذاره‌های مربوط به آینده‌ای که در اینجا وجود دارد و از آن برای بازتاب هرگونه تغییر در انتظارات گروه یا هر نوع تغییر در رویدادها، شرایط یا وضعیتی که هر یک از گذاره‌ها بر مبنای آن بیان شده استفاده می‌شود، را رد می‌کند.

جزئیات بیشتر درباره ریسک‌های احتمالی و عدم قطعیت‌هایی که گروه را تحت تاثیر قرار می‌دهد در بایگانی‌های گروه London Stock Exchange، Euronext Amsterdam و the US Securities and Exchange Commission، که شامل گزارش و گزارش سالانه شرکت یونیلیور و حساب‌های سال ۲۰۲۰ می‌شوند، شرح داده شده‌اند.